Çin Astrolojisi ; Domuz Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 12

Çin astrolojisinde domuz burcunun en belirgin özellikleri ; Cömert ve dürüst kişiliktir.Çok saftır ve kolay kanabilir.Yalanı ve kötü niyeti sevmez.Parayı sever ama parayı daha çok çevresi için harcar.Her zaman açık davranır ama kimseyi kırmaz.Sabırlıdır ve kimseden desteğini esirgemez. Yaptığı işlerde olduğu kadar oyunlarda da yeteneklidir. Eğlenceyi sever. Yaşama bağlıdır. En önemli özelliği küçük şeylerden mutlu olmasıdır.Domuz burçları diplomasi yapamaz. Fazla samimiyeti onun arkadaş ya da önemli bağlantıları kaybetmesine neden olabilir. Kendine güvensiz görünür fakat öyle değildir. Fırtınalı durumlarda olayın üstesinden gelebilmek ve çözüm üretebilmek için kenara çekilebilir. En kötü tarafı inatçı olmasıdır. Bir şeyi istemişse onu gerçekten istemiştir.Aşk hayatında sadık, hassas, yoğun, anlayışlı ve sahiplenicidir. İyi bir yemeğin ve fırtınalı bir aşkın önünde asla duramaz.  Doğal yaşamın tadını sonuna kadar çıkarır. Orman ve açık alanlarda canlılık kazanır.Bir anda çok ani kararlar alıp uygulayıp pişman olabilir.Yaptığı hataların sonuçlarını düşünmez.Kırdığı kalpleri tamir etmeyi beceremez.Tamir etmek yerine kendini ve iyi niyetini bahane ettiği ve basit bahanelere sığındığı için iyice ilişkilerin kopmasına neden olabilir.Domuz kadını, kalıcılığa önem veren, insanları seven, onlar için bir şeyler yapmaktan keyif olan bir insandır. Sevdiklerine en güzel şeyleri yaşatmak için elindeki tüm kaynaklarını kullanabilir.Domuz kadını birlikte olduğu erkeğin, elit bir tabakadan ve güçlü olmasını ister. İyi döşenmiş ve güvenliği sağlanmış bir ev, güzel giyecekler ve misafirlerine sunabileceği nadide yiyecekler Domuz kadınının mutluluğunda önemli role sahiptir.Domuz erkeği, kendi dış görünüşüne çok önem veren, her zaman mesafeli bir insandır. Dominant kadınlardan hoşlanır. Eşinin başarılı bir iş kadını olması onun için önemlidir, ama onu kıskanmaktan da geri kalmaz.Domuz erkeğinin iş yaşamıyla alakalı büyük hedefleri vardır. Ancak duygusallığa yatkın doğası, büyük hedeflere ulaşamamasındaki en önemli etkendir. Zaman zaman kendi duygusallığından ürken Domuz erkeği, kendini ne kadar kontrol etmeye çalışsa da yine de hisler dünyasından kopamaz.

Önerilen İçerik  Boğa Burcu İle Kova Burcunun Uyumu

 

 

 

Domuz Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Domuzu (1935-1995)

 

Odun domuzu domuz burçları arasında en organize olanıdır. Bu yeteneği sayesinde aktiviteleri rahatlıkla organize eder. Sevgi dolu yüreğiyle ihtiyacı olan herkese yardım etmek ister. Odun elementi domuz burçlarına sosyallik ve dışa dönüklük sağlar.

 

Ateş Domuzu (1947-2007)

 

Ateş domuzu cesaretli ve inatçıdır. Ateş elementi domuz burçlarına yoğun duygu katar. Yüksek enerjisiyle şımarık istekleri için ya her şeyi alt üst eder ya da idealizmi ile birlikte hedeflerini gerçekleştirir. İyimser bir kişilik olması nedeniyle şanslıdır. Kendine güveni tamdır. Belirsizliklerden korkmaz ve risk alır.

 

Toprak Domuzu (1899-1959)

 

Toprak domuzu ihtiyatlı, inatçı ve azimlidir. Her zaman çıkarını gözetir. Bir şey veriyorsa, mutlaka bir şey almayı umar. Ekonomik özgürlüğü nedeniyle işini çok önemser. Toprak elementi domuz burçlarının amaçlarını gerçekleştirmesi için irade ve kapasite sunar. Kalbi iyilikle doludur. Sorunlarla yüzleşmek istemez.

 

Metal Domuzu (1911-1971)

 

Metal domuzu için itibar çok önemlidir. Metal elementi domuz burcuna hissettiklerini samimiyetle söyleme konusunda cesaret verir. Kibirli ve gururludur. Tarafsız kalamaz. Bu yüzden başını derde sokar. Sosyal ve dışa dönük bir kişiliktir. Başarısızlığa katlanamaz. Bir düşman olarak tehlikeli olabilir.

 

Su Domuzu (1923-1983)

 

Su domuzu domuz burçları arasında en diplomatik olanıdır. Başkalarının hislerini okumada doğuştan yeteneklidir. Bu özelliğini iş ve insan ilişkilerinde kullanır. Sosyal çevrelere girmeyi sever. Dışa dönük ve arkadaş canlısıdır. Patavatsız ve saftır. Lüksü sever. Ölçüsüz harcama yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.