Çin Astrolojisi ; Yılan Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 6

Çin astrolojisinde yılan burcunun en belirgin özellikleri ; Ara bulucu  , bilge ve zarif kişiliktir. Yılan burçları, yalnız olmayı seven , sessiz ve mantıklı hedefleri olan insanlardır.Fırsatları kollamayı ve doğru zamanda yakalamayı iyi bilirler.Yılan burçlarının iyi yaşamak, zengin yemekler yemek, iyi markalar giyinmek, para, müzik, kitap gibi zarif şeylerden zevk alır. Saçma sözden, kafası çalışmayan kişilerden ve anlamsız muhabbetlerden nefret ederler. Enteresan sohbetlerin olduğu sosyal toplantılardan çok hoşlanırlar. Yılan burçları özgüveni yüksek, farklı fikirlere açık kişilerdir.Bu durum bazen insanları hor görmelerine , tepeden bakmalarına sebep olur ve çevresinin ondan uzaklaşmasına ve onu çok yüzeysel olduğunu düşünerek yargılamalarına sebep olabilir.Nasihat dinlemez , dinlese de  uygulamaz.Sadece kendi fikir ve sezgileriyle hareket etmeyi severler.Sorunların çözümünde inançlı ve çabuk davranırlar.Bu yüzden kolay hata yapma eğilimindedirler.Yılan burcu az konuşur; çok düşünür. Düşünmeden konuşmaz. Kızdıkları zaman darbeleri ölümcül olabilir. Birine zarar vereceklerinde yavaş ve hissettirmeden bunu yapar. Çok kindardırlar ama belli etmeden intikam duygularını içlerinde büyütürler.Amaçlarına ulaşmak için, yorulmaksızın, hesaplı biçimde, sağduyuyla ve entrikayla davranabilirler. Başarana kadar amaçlarının peşinde koşarlar.Yılan kadını güvene ihtiyaç hisseder. Kendisini geliştirmektense, gelişmiş bir erkeği almak tam Yılan kadınına göre bir hedeftir. Aslında tutkulu bir kadın olmasına karşın, toplumsal kurallara verdiği önem, kendini kontrol etmesindeki en önemli etkendir.Hırslı olmasına rağmen, çok çalışkan ve üretken olmayan Yılan kadını, kendine vakit ayırmayı sever. Zekasını tam kapasite kullanmayan Yılan kadını, yine de etrafındaki insanlarda entelektüel ve akıllı bir insan imajı yaratır.Yılan erkeği oldukça nazik ve stratejiktir. Herkese nasıl davranması gerektiğini içgüdüsel olarak saptayabildiği için, istediği kadını elde etmekte ustadır. Aşka çok düşkün olan Yılan erkeğinin, aslında gözlerden saklamak istediği yoğun bir duygusallığı da vardır.Girişimci bir yanı olmasına rağmen, korkuları fazla ilerleyememesindeki en büyük etkendir. Kolay güvenemeyen Yılan erkeği, finansal konularda tedbirli ve sağlam adımlar atarak, zenginleşmek amacındadır. Meraklı yapısı pek çok farklı konuda bilgi edinmesine ve edindiklerini meslek yaşantısında kullanmasına nedendir.

Önerilen İçerik  Rüyada Ağırlamak Görmek

 

 

 

Yılan Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Yılanı (1905-1965)

 

Odun yaratıcılık ve keşif sağlayarak bilgelik ve ilham vermektedir. En büyük özelliği bilgiyi yakalaması ve öngörülerinin gelişmiş olmasıdır. Bilgisini birçok hedefi başarmada kullanır. Yılan burçları arasında en huzurlu hayatı olan odun yılanıdır. Lüks yaşamı sever. Kibirli olabilir. Sanat, müzik, tiyatro ve doğayı seyretmekten hoşlanır.

 

Ateş Yılanı (1917-1977)

 

Ateş yılanı yılan burçları arasında en karizmatik ve baskın olanıdır. Güçlü kişiliği ile güven veren lider özelliği vardır. Cazibesiyle sürekli yükselir ve kendine iyi pozisyonlar bulur. En gizli ve obsesif istekleri güç ve zenginlikle ilgilidir. Bu istekleri yüzünden etrafına güvensizlik verebilir. Başkalarını fazla düşünmeksizin ön yargılarıyla mahkum eden özelliği de vardır. Zirveye ulaşmak için mücadele eder. Başarı ve şöhreti elinden bırakmamaya çalışır.

 

Toprak Yılanı (1929-1989)

 

Sıcaklığı ve doğallığı en toprak yılanının en önemli özelliğidir. Yılan burçları arasında en hassas ve ihtiyatlı olanıdır. Karar vermeden önce mutlaka istişare yapar. Bir kere karar verdi mi amacına ulaşmak için sürekli çalışır. Amaçlara genelde uzun vadelidir. Fırsatlardan yararlanmak için ince zekasını ve sezgisini kullanır. Kariyerini yavaş ve sessiz biçimde gerçekleştirir. Çatışmalı durumlarda soğukkanlılığını korur.

 

Metal Yılanı (1941-2001)

 

Metal yılanı çok zeki ve hesapçıdır. Kararlılığıyla hedeflerini gerçekleştirir. Fırsatları yakalamada doğuştan yeteneklidir. Güç ve zenginliğe ulaşmak için sürekli ve sessizce çaba gösterir. Yılan burçları arasında lüks ve iyi yaşama en düşkün olanıdır. Ayrıca yılan burçları arasında en ketum, ihtiyatlı, kaçmaya hazır ve ürkek olanıdır.

 

Su Yılanı (1893-1953-2013)

 

Yüksek konsantrasyon ve sezgi gücüne sahiptir. İnce zekası ile olaylar karşısında ne yapacağını çok iyi bilir. Güzel sanatlara ve edebiyata ilgi duyar. Aşırı kindardır.

Önerilen İçerik  Rüyada Aba Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.