Çin Astrolojisi ; Öküz Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 2

Çin astrolojisinde öküz burcunun en belirgin özelliği azim ve sabırdır.Bu burçlar kendi işlerini sabır , çalışma ve yakınmadan yerine getirmeye odaklanırlar.Hedeflerinde ve istedikleri her şey konusunda çok inatçı davranırlar.Engellerden korkmazlar , tam tersine o engellerin üstüne giderek aşmayı daha çok severler.Öküz burçları doğuştan lider karaktere sahiptirler.Bu potansiyellerinin ortaya çıkması için uygun şartların olması gerekir. Mantıklı ve sistemli bir akla sahiptir. Çok az konuşur. Fakat oldukça zekidir. Soru sorulduğunda, açık ve anlamlı cevaplar verir. Oldukça bireyseldir ve yalnızdır. Pratikliği ve bağımsızlığı onu sıkıcı yapabilir. Hayal gücü eksiktir.Bu yüzden hedefleri gerçekçidir ve olumsuzluklarda kolay kolay afallamazlar. Davranışları veya söyledikleri bir şeye neden olacaksa bu duruma neden olmamak için vazgeçebilir. Gergin ortamlar dengesini bozar. İyi çalışmak için sessizliğe ve güvene ihtiyacı vardır.Değişiklik ve ani olaylara karşı kafaları hemen karışır. En büyük endişeleri güvenliklerini duygusal ve maddi durumlarını muhafaza etmektir. Riskleri aynı zamanda Öküz burcunun kaynağıdır. Çünkü bu riskler Öküz Burcunun olaylara çok değişik açılardan bakabilmesini sağlar.Öküz burçlarının ciddiyetine, sakinliğine, mütevaziliğine  ve ideallerine bağlılığına saygı gösterilir.Aynı zamanda karşısındaki insanlardan da içten içe bu saygıyı beklediği için çok çabuk kırılabilir.Arkadaşlığa, dürüstlüğe ve asalete değer verir. Bir Öküz Burcunun sözleri herhangi bir yazılı belgeden daha değerlidir. Birine söz verirse bunu mutlaka yerine getirmeye çalışır.Öküz burcu duygusal ilişkilerinde kıskanç ve sahiplenicidir. Sevilmeye ve değer verilmeye gereksinim duyar. Duygularında şefkat ve sevimlilik bulunur. Çok duygusal ve tutkulu olabilir.Bu duygusallığı zaman zaman aşırıya kaçar ve ilişki içinde olduğu insana ani tepkiler verir.Bu durumu kontrol altına almazsa ilişkisini pek yürütemez.Çünkü öfkesi güçlüdür.Öküz kadını, tuttuğunu koparan ve cesaretli bir karakterdedir. Ailesine çok bağlı olan bu kadın genellikle tek eşli olmayı ve sadık kalmayı tercih eder. Kendisi de aldatılmaya dayanamaz.Doğayla tam bir uyum içinde yaşayabilen Öküz kadını, çok düzenlidir. Sorumluluklarını gayet iyi bilir ve bunları tam zamanında yerine getirebilmek için, kendine mükemmel bir düzen yaratır. Zaman zaman kendine dönme ve içine kapanma alışkanlığı da vardır.Öküz erkeği, yaşamında taviz vermekten hoşlanmayan, kendi istediklerinden zor vazgeçen bir yapıya sahiptir. Ancak sevdikleri için esneklik gösterebilir. Yoksa yaşamı boyunca kendi ilkelerinden vazgeçmesi olanaksızdır.Öküz erkeğinin iş yaşamı hayatının en önemli alanıdır. Evde, uykuda, eğlencede, kısacası her yerde aklı işindedir. Hayatını güvence altına almak, gelecekle ilgili kaygısız bir yaşam sürebilmek için durmaksızın çalışır.

Önerilen İçerik  Rüyada Açlık Görmek

 

 

 

Öküz Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

 Odun Öküzü (1925-1985)

 

Öküz burçları içinde en sosyal olanıdır. Katı bir yapısı vardır. Motivasyonla birlikte, belli bir esneklikle davranabilir, yeni fikirleri benimseyebilir ve daha az inatçılık gösterebilir. İşbirliğine yatkın bir yapısı vardır. Takım çalışmasına uygundur. Hırsları sadece çok büyük projeler içindir.

 

Ateş Öküzü (1937-1997)

 

Ateş öküzü tüm öküz burçları içerisinde en tutkulu olandır. Hırs ve inatçılığın gücü ile düşünür. Diğer öküz burçlarının aksine kibirlidir. Gösteriş yapmayı sever. İsteklerine meydan okuyan kişileri kenara itebilir. Ateş Öküz burcunun yabancı fikirlere karşı sabırsız davranmasına neden olur.  Bu durum onun ciddiyetine ve adalet anlayışına gölge düşürür.

 

Toprak Öküzü (1949-2009)

 

Toprak öküzü öküz burçları arasında en sabırlı, ağır, fakat inisiyatifsiz görev anlayışına sahiptir. Hedefleri gayet açık ve belirlidir. Güvenlik ve istikrarı önemser. Amaçlarına yavaş yavaş ulaşmak ister. Hayatını iyileştirmek için şikayet etmeksizin sürekli mücadele eder. Amaçlarını elde etmesinin toprak öküzüne her zaman bir maliyeti vardır.

 

Metal Öküzü (1901-1961-2021)

 

 Metal öküzünün belirgin özelliği azimli ve çelik gibi sinirlere sahip olmasıdır. İsteklerinde ve bunu nasıl elde edeceği konusunda çok nettir. Fikirlerini savunmada büyük bir kapasiteye sahiptirler. Her zaman sözlerini tutarlar. Başta şiir olmak üzere öğrenmeye meraklıdırlar. Klasik müzik ve sanattan hoşlanırlar.

Su Öküzü (1913-1973-2033)

 

Su öküzü öküz burçları içerisinde en sabırlı, sessiz ve idealist olanıdır. En büyük özelliği organizasyon kabiliyetidir. Fikirlerini ifade etmek için doğru zamanı bekler. Akılcı, mantıklı ve bir işi yaparken konsantrasyonu en yüksek düzeydedir. Herhangi bir olumsuzluk karşısında sakin davranır. Olumsuzluk sona erene kadar sabırla ve azimle davranır.

Önerilen İçerik  Rüyada Aba Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.