Çin Astrolojisi ; Maymun Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 9

Çin astrolojisinde maymun burcunun en belirgin özellikleri ; Enerji, neşe ve özgür kişiliktir.En neşeli burçtur.Özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür.Baskı ve yönetilmeyi sevmezler ve buna karşı tutum sergilerler.Hayatı deneyimlemeyi ve korkularının üstüne gitmeyi severler.Oldukça farklı çalışan zekasıyla, etrafındaki insanları şaşırtmaktan ve kendi zekasına bir kez daha hayran kalmaktan büyük keyif alır.Bildiklerini öğretmek, insanları eğitmek gibi bir misyonu olduğunu düşünür Maymun insanı. Bu durum pek çok zaman eğlenceli olmasına rağmen, kimi zaman da diğer insanlara uygulanabilecek bir baskı şeklini alır.Kendi deneyimlerini etraftaki insanlarında deneyimlemesini isterler ve buna karşı baskı kurabilirler.Meslek hayatlarında parlak zekaları ve enteresan çözüm önerileriyle ortaya çıkarlar.Maymun kimi zaman çocuksu bir davranış biçimi içine de girer. Ne zaman ciddi olduğunu, ne zaman şaka yaptığını anlamak güçleşebilir. Ama yine de dostlarını eğlendirmek ve mutlu etmek için kişisel becerilerini kullanmaktan hiç kaçınmaz.Geleneklere ve kurallara karşı içten gelen bir karşıtlığı olduğu için, toplumda asi olarak nitelendirilmese bile, marjinal olarak tanınır. Bu farklı karakteri girdiği her ortamda sivrilmesine ve dikkat çekmesine neden olur.Kendini tarzıyla belli etmekten çekinmez.Kimi yerde kabul görmemekten içten içe çekinse de cesur olduğu için bu tür risklere girer.İlişkilerinde maddi alışverişlerden uzak kalmaya çalışır. Bazen de kendi istekleri doğrultusunda insanları yönlendirmekte ya da beyaz yalanları kullanmakta hiç tereddüt etmez.Bağımsızlığına oldukça düşkün olan Maymun insanı, aşk ilişkilerinde de sadakatsiz bir yapı sergiler. Değişiklik ihtiyacı ve bağlanma korkusu, uzun yıllar pek çok ilişki yaşamasının hatta hiç evlenmemeyi tercih etmesinin temel gerekçesidir.Maymun kadını içsel çelişkiler yaşayan bir insandır. Kendi çocuksuluğuyla, erişkin hatta “hocanım” tarzı arasında kimi zaman kendini sıkışmış hisseder.Neşeli ve sevecen bir kadın olan Maymun, eşinin ya da birlikte olduğu insanın kendisiyle beraberken eğlenmesi için elinden geleni yapar. Ev yaşamında olduğu gibi, iş hayatında da oldukça aktif bir yapısı vardır.Ancak oldukça meraklı bir yapıya sahip olan Maymun kadını, sadece diğer erkeklerle yaşanabilecek ilişkileri merak ettiği için, eşini aldatabilir. Bu merak arkadaşları ve dostları arasında da dedikoduculuğa yol açabilir.Maymun erkeği de kadını kadar eğlencelidir. Birlikte olduğu kadınları espri yeteneğiyle etkiler, güldürerek kendine bağlar. Duygularını geri planda tuttuğu için yüzeysel gibi görünse de, aslında derin bir sevilme ihtiyacı vardır.Maymun erkeği teknik konularda oldukça başarılıdır. Esnek ve adaptasyon yeteneği kuvvetli olan Maymun erkeği, iş yaşamında her hangi bir pozisyonda oldukça başarılı olabilir. Çok büyük hedefleri ve amaçları olmayan Maymun erkeği, kendisi sıkılmadığı sürece uzun müddet aynı işi de yapabilir.

Önerilen İçerik  Rüyada Aforoz Görmek

 

 

 

Maymun Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Maymunu (1944-2004)

 

Odun maymunu aile bütçesi, organizasyon ve ev işleri yapmada inanılmaz yeteneklidir. Her zaman başarı ve prestij peşinde koşar. Bu nedenle sürekli huzursuzluk duyar ve başka meselelere girmeksizin bu ihtiyaçlarına odaklanır. Memnuniyetsiz ruh hali ile zorlukları görmeksizin amacına ulaşmak için yolunda yavaş yavaş ilerler. Hiçbir zaman başarısızlığı kabul etmez. İlerleme gereksinimi onu yeni buluşlara ve ufuklara yönlendirir.

 

Ateş Maymunu (1896-1956)

 

Maymun burçları arasında en enerjik olanıdır. Doğal liderlik özelliği bulunmaktadır. Kendini bilen, özgüveni yüksek ve iradeli bir karakterdir. Doğuştan rekabetçi olması nedeniyle bazen anlamsız hareketlerde bulunabilir, akıl dışı davranabilir. Karizmatik özelliği nedeniyle kendini kabul ettirir. Liderliği sayesinde de kolayca insanları yönetebilir. Ateş elementi ona zirveye tırmanması için gereken enerjiyi ve canlılığı sağlar. Ancak bu durum bazen ateş maymunun inatçı yapabilir. İlişkilerinde güvensiz ve kıskançtır.

 

Toprak Maymunu (1908-1968)

 

Toprak maymunu huzurlu ve mütevazı bir maymun burcudur. Fakat amacına ulaşmada göstermiş olduğu kabiliyet ile çevresinde kabul görür. Toprak elementi maymun burçlarına sakinlik ve iç gözlem sağlar. Çalışmaya ve gelişmeye açık bir kafayla kültürel konulara ilgi duyar. Hayır işlerinde alışılmamış derecede fedakardır. İlişkilerinde dürüsttür.

 

Metal Maymunu (1920-1980)

 

Metal maymunu bağımsız fakat savaşçı bir ruha sahiptir. Sürekli hedeflerinin peşinde koşar. Maddi konularda müthiş derecede hırslıdır. Zengin olmak için iki üç işi bir arada yapabilir. Doğuştan çalışkan, hırslı ve pratiktir. Yüksek kariyer ve güç için savaşır. Tasarrufludur. Üzerinde titizlikle çalıştığı ekonomik meseleler için risk alır. Metal elementi Maymun burçlarına yaratıcılık sağlar. Bu metal maymununun güzel sanatlarda başarılı olmasına neden olur.

Önerilen İçerik  Rüyada Aç Görmek

 

Su Maymunu (1932-1992)

 

Maymun burçları arasında en konuşkan olanıdır. Başkalarının hedeflerine ulaşması için yardımda bulunur. İnce hassasiyetini insanların doğasını ve insanlar arasındaki ilişkileri anlamakta kullanır. Su elementi maymun burcuna hedeflerine ulaşması için irade sağlar. Zorlukları önemsemeden hedeflerine yavaşça ve sessizce ulaşmak, isterler. Düşüncelerini hiçbir zaman açık biçimde söylemezler. Aşırı hassas yapısı nedeniyle çabucak kırılırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.