Çin Astrolojisi ; Kaplan Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 3

Çin astrolojisinde kaplan burcunun en önemli özellikleri ; güçlü , idari yapıya sahip ve ilgi görmeyi seven olmasıdır.Kaplan burcunun önceden hangi duruma nasıl tepki vereceğini kestirmek zordur .Bu yüzden konuşurken ve tartışırken iki kere düşünmek gerekir.Hayatı bir oyun gibi gördüğü için, yaşamında risk almaktan, değişik yöntemler kullanmaktan ve farklı yollardan ilerlemekten hiç çekinmez.Kurallara ve geleneklere bağlı kalmayan bir yapısı vardır.Yine de eğer bu kurallar ve gelenekler işine yarayacaksa kullanmaktan çekinmez.Birlikte olduğu insanlara ya da en sevdiklerine bile, gerekçe belirtmekten nefret eder. Açıklama yapmak gereği, Kaplan insanının uzaklaşması için yeterli bir nedendir. Yapıcı eleştiriler bile, bir kaplanın tahammül sınırlarını zorlar.Başkaları için bile mücadele etmekten çekinmez ve hakkını elde edinceye kadar yılmaz.Çok fazla koruyucu tavırları vardır.Aslında iyi niyetli bir insan olan kaplan, hayatın kendisine her zaman gülümseyeceğini düşünerek, risk almaktan da hiç çekinmez. Kaplanlar büyük işlerin peşinde olup, büyük riskler aldıkları için de, yaşadıkları yıkımlar ve problemler de büyük ölçekli olur. Zor yollardan öğrenmek ve kişiliğini geliştirmek tipik bir kaplan özelliğidir.Sıradanlıklardan hoşlanmaz ve çok çabuk sıkılır.Kendindeki asaleti yaşamına yansıtmak istediği için, hiç bir şeyle kolay kolay tatmin olmayı beceremez. Aşk ilişkilerindeki değişiklik ve mükemmellik arayışı yüzünden aşk defteri oldukça kalındır ya da pek çok defa evlenebilir.Yalnız başına hareket etmeyi ve karar almayı seven kaplanın birisi tarafından sahiplenilmeye ve kısıtlanmaya, başka bir deyişle “terbiye edilmeye” asla tahammülü yoktur.Onu terbiye edebilmenin tek yolu kendinden daha dominant olabilecek birisidir.Dostluklarında ve birlikteliklerinde bağımsızlığını koruyabileceği ilişkileri ve en az kendisi kadar hareketi ve macerayı seven insanlarla birlikte olmayı ister. Özgün olma isteği, farklı ilişkiler yaşamasına nedendir.Kaplan kadını özgürlüğünden vazgeçemediği için ya çok geç yaşlarda evlenir ya da bekar kalmayı tercih eder. Enteresan bir kadın olan Kaplan, geleneklere ve kurallara karşı bağımsız olduğu için, norm dışı beraberlikler oluşturmaktan da hiç çekinmez.Dişil çekiciliğinin son derece farkında olan Kaplan kadını, iş yaşamında bu özelliğinden de faydalanmayı normal karşılar. İş hayatına diğer kadınlara oranla daha fazla önem verdiği için, çalışarak önemli pozisyonlara ulaşmayı amaç haline getirir.Kaplan erkeği de kadını gibi bağımsızlığından vazgeçemediği için, sorumluluk yaratan ilişkilerden uzak kalmayı tercih eder. Kolay elde edilen kadınlardan hoşlanmaz ve ilişkilerini çok çabuk bırakır.Birlikte olduğu kadının, kendisini her yönüyle beğenmesini ve bu takdirini de açıkça belirtmesini bekler. Kendisinin en güzel kadına, en iyi eve, en lezzetli yiyeceklere ve en ihtişamlı yaşama layık olduğunu düşünerek, kolayca tatmin edilemeyen hedeflerin peşinden gider.

Önerilen İçerik  Rüyada Aba Görmek

 

 

 

Kaplan Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Kaplanı (1914-1974)

 

Odun kaplanı kaplan burçları içerisinde en hoşgörülü olanıdır. İşbirliğine hazırdır. Lider olma rüyaları görür ve grupları yönetir. Kararlarda gerekçe arar. Düşüncesini uygulamadan önce tartışır. Bu ona farklı açılardan bakmayı sağlar. Odun kaplanı sorumsuz, disiplinsiz ve yüzeysel olarak görünmesine rağmen, yaratıcılığı çok yüksektir.

 

Ateş kaplanı (1926-1986)

 

Ateş kaplanı kaplan burçları arasında en teatral ve kurallara uyumsuz olanıdır. Dikkat çekmek ister. Sürprizleri sever. Bu nedenle öngörülemez bir kişidir. Yarın hiç olmayacak gibi bugünü yaşar. Cömertliğini ve iyimserliğini sonuna kadar kullanır.

 

Toprak Kaplanı (1938-1998)

 

Kaplan burçları arasında en az parlak olanıdır. Öte yandan tutarlıdır ve hedefleri konusunda çok nettir. Toprak elementi endişesiz biçimde, hedeflere ulaşmak için büyük konsantrasyon sağlar. Kaplanın cesaretinin yerini entelektüel davranış alır. Bu durum toprak kaplanına olaylara titizlikle bakmasını sağlar.

 

Metal Kaplanı (1950-2010)

 

Kaplan burçları arasında en kararlı ve rekabetçi olanıdır. Geciktirmeksizin ve bekletmeksizin ne isterse onu yapar. İstekleri çok çeşitlidir. İstediğini alma endişesi ve çekingenliği bulunmamaktadır.

 

Su Kaplanı (1902-1962)

 

Yeni fikirlere açıklığı ve sakinliği su kaplanına büyük esneklik sağlar. Bazen davranışlarında taşkınlık olsa da su kaplanı içgüdülerini kontrol eder. Çünkü kalbi insanlıkla doludur. İçgüdüsel ve gerçekçilikle olaylara yaklaştığından liderlik özelliği bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.