Çin Astrolojisi ; Tavşan Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 4

Çin astrolojisinde tavşan burcunun belirgin özellikleri ; Hayatı seven , sanata ve öğrenmeye düşkün , ayakları yere sağlam basan ve enerjik kişiliktir. Öğrendiğinin doğruluğunu kontrol etmekten çekinmez. Ancak genelde doğrulara kilitlenmiş bu arayış tutumu, huzurunu bozan bir unsur ile karşı karşıya kaldığında, gerçeklerin üzerinden atlayabilecek bir hal alabilir.Gerçekliği es geçmeye çalışsa bile hep aklında kalır ve bu durum tavşan burçlarının çok canını sıkar.Hatta neşeli iken bir anda somurtup insanları şaşırtabilirler.Tavşan burçlarının ayakları yere sağlam basıyormuş gibi gözükse de en ufak strese karşı bile dayanıksızdır. Çevresini oluşturan kişilerin ihtiyaçlarına asla duyarsız kalmayan, sırdaş olabilen, varlığı ve muhabbeti güzel, affedici gücü yüksek, yeri doldurulmaz dost ve arkadaşlar çoğu zaman bu burçtan çıkar.  İtina ile çalışmayı bilmesi, sağlıklı ve sağlam bir kariyer çizgisi şeklinde ona geri döner.Kavga ve gürültüyü sevmezler ve bu durumlardan olabildiğinde kaçarlar.Herhangi bir kavgaya maruz kalırlarsa bu durumun üstesinden gelecek kelimeleri seçmekte zorluk yaşarlar.Aslında çok iyi yürekli ve sadık ruhlu olan tavşan burcu bireyi kendisine ait kişisel alanlarını herkes ile paylaşmaz. Önemli bir konuyla meşgul olduğu zaman kendisini izinsiz ya da vakitsiz rahatsız edenleri soğuk bir şekilde tersleyebilirler. Zor ve manüel işlerden hiç hoşlanmayan karakteri, el gücü gerektiren bir işi yapmaya zorunlu kaldığında, kaskatı bir şekilde asabi, ya da apaçık soğuk ve somurtkan bir kişiliğe dönüşebilir. Dağınık ve düzensiz bir yapıları vardır .Temizlik konusunda hem iyi değillerdir hemde sorumsuz davranırlar. Mutlu bir evlilikte evine sadık, eşi ve çocuklarının üzerine kanat geren mükemmel ve değeri yüksek bir ebeveyn oluşturur. Tavşan kadını sessizliğinin altında oldukça çekici ve karşı cinsi nasıl etkileyebileceğini bilen bir insandır. Kendi kişisel görüntüsüne ve bakımına çok önem verir. Evinin de temiz ve düzenli olması için elinden geleni yapar.Risk almaktan hoşlanmayan Tavşan kadını, bağımlılığı sever. Kendisi sevmese bile, sevildiğinden emin olduğu birliktelikleri uzun süre devam ettirme, hatta hiç kopratmama eğilimindedir.Tavşan erkeği etkileyici sesi ve konuşma tarzı ile, karşı cinsi kendine çekmeyi bilir. Kişisel çalışmalardan çok ekip çalışmalarında başarı elde eder. Ama kalabalıklardan pek hoşlanmıyor olması problemler yaşamasına nedendir.Sorunlu durumları hayatında istemeyen Tavşan erkeği, radikal çözümler üretmekte ustadır. Riske girerken çok dikkatli davrandığı gibi, olası negatif durumları da önceden hissederek, gerekli önlemleri alır.

Önerilen İçerik  Rüyada Ağaçtan Çanak Görmek

 

 

 

Tavşan Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Tavşanı (1915-1975)

 

Samimi, sempatik, cömert, anlayışlı ve güzel vakit geçirmeyi seven Odun Tavşan çevresinde, sosyal ya da mesleki ilişkilerinde zaman zaman gevşek hatta dikkatsiz olabileceğinden ötürü, onun bu zaaflarından utanmadan yararlanmak isteyen vicdansız insanları toplayabilir.Odun Tavşan senesi doğan birey diplomasi diline hakim olduğu kadar grup çalışmalarına da yatkındır. Fakat kendisini tehlikede hissettiği zaman keyfi kararlar alabilme alışkanlığına karşı mücadele vermesi gerekir. Çünkü Odun Tavşan bireyinin aniden oluşabilen katı tutumları, başarıyla hedeflerini gerçekleştirmesine destek olan güvendiği kişileri istemeyerek de olsa büyük ölçüde gücendirebilme boyutuna sahiptir.

 

Ateş Tavşanı (1927-1987)

 

Ateş Tavşan, hayatını sezgilerine güvenerek yönlendirir.Dışa dönük, şaka sever ve doğal olarak etkileyici özelliklerinin yanı sıra, öfkeli ve sabırsız bir tabiat da aynı kişilik çatısı altında barındırır. Ateş elementinin etkisinden dolayı, genel olarak sadece kendisinin kontrol edebileceği iş ve meslek ortamlarında tatmin olur. Yaşamında karşılaşabildiği sorunları çözmek için doğrudan olmayan yollara başvurmasının sebebi yüz yüze olan çatışmaları sevmemesinden ötürüdür. Yüksek zekası sayesinde kendine güveni sonsuz olan Ateş Tavşan bireyi, reddedilmeyi gurur yapıp zor kabullenebileceği kadar, hata yaptığında ise kendi kendine ağır cezalar vermekten çekinmez.

Toprak Tavşanı (1939-1999)

 

Toprak Tavşan burcu ciddi, emin ve kararlıdır. Materyalistliğe ve manipülasyona eğilimli olmasına rağmen sempatik bir kişiliği vardır.Ailesi ya da sevdiği kişileri doğrudan ilgilendirmeyen hoş olmayan durumlara bulaşmasını sevmez. Yalnız hatta benmerkezci olmaya yatkın özelliklerinin beraberinde hatalarını hızlı bir şekilde tespit edip onları gidermeye meyilli bir zihin yapısına sahiptir. Kendi kusurlarını kendi düzeltmesi, huzur ve varlığının daha başarılı bir şekilde oluşmasının ön koşulu olduğunun bilincinden kaynaklanır.

Önerilen İçerik  Rüyada Ağaçlık Görmek

Metal Tavşanı (1891-1951-2011)

 

Çalışkan, sorumlu, dikkatli, iddialı ve sofistike olan Metal Tavşan bireyi, diğer Tavşan burçlarına nazaran en sağlam ve en dengeli olanıdır.Güzellikten çok akıla değer veren, dış etkenlerden çok etkilenmeyen bir görüş ve hayat anlayışından ötürü ona yakın olabilecek dostlarını özenle seçer. Metal Tavşan bireyi, çekingenliğini kontrol edebildiği sürece, özellikle zevk gerektiren sanatsal kariyerlerde kalıcı başarılar elde edebilir.

Su Tavşanı (1903-1963-2023)

 

Düşünceli, duygusal, duyarlı, kararsız ve de, çevresi kendisine her daim sadık dostlarla dolu olan Su Tavşan burcu bireyi diğer Tavşanlara göre daha hassastır.Bu burcun insanı hayatının ve düşünce yapısının başkaları tarafından kontrol edilmemesi için her zaman mücadele vermeye meyillidir. Su Tavşan bireyinin hafızası son derece güçlüdür. Günlük yaşamında verdiği kararlardan ötürü ve kendisine son derece gerekli olan netlik ve gerçeklerle bütünselliği korumak adına, beyninde paranoyak ve sadece hatıralarda yaşayan bir zihniyet barındırmamaya özen göstermeye çalışması, yaşamının gizli ve ana mücadelesini oluşturur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.