Çin Astrolojisi ; Ejderha Burcunun Özellikleri

7114c7e72fa6749bdc0623f0f3bc1341 chinese zodiac signs chinese astrology 5

Çin astrolojisinde ejderha burcunun en belirgin özellikleri ;kendinden emin ve dikkat çekici kişiliklerdir. Hükmetmeyi severler .Kendilerine özgü bir çekicilikleri vardır.Etrafındaki insanları da yönetmeyi ve yönlendirmeyi severler.İstedikleri konulara tereddütsüz yaklaşabilirler ve fikirlerini eyleme geçirmeye meyillidirler.Kendi amaçlarının peşinden gitmek için pek çok şeyi feda edebilecek kadar gözü karadır.Kendine karşı son derece toleranslı olan Ejderha insanı, kendi hatalarını küçümseyen, önemsemeyen ve başka insanlardan da aynı esnekliği bekleyen bir yapıdadır.Kendini mükemmel görür .Empati yapmayı bilir ama kullanmayı sevmez.Bu durum onun çevresinde pek dost canlısı görünmemesini sağlar.Hem hatalarının affedilmesini isterken , kendisi başkasına karşı acımasız olur ve affedici olmaz.Affetmesi ve unutması oldukça zordur.Lükse ve para harcamaya karşı inanılmaz bir eğilimi vardır. Kendisinin en iyi şeylere layık olduğunu düşündüğü için, pahalı giyimlerden ve pahalı mekanlardan uzak durması imkansızdır. Gösterişi ve fark edilmeyi de seven ejderha, yalnızca hakkında konuşulmasını istediği için bile para harcayabilir.Yaptığı iyilik ve dert dinlemeleri bile kendi büyüklüğünü gösterme çabasındandır.Ejderha kadını oldukça atak, kendi dişil cazibesinin ve etkileyiciliğin farkında olan bir insandır. Egosunu tatmin edebilmek amacıyla, özellikle erken yaşlarında çok çapkınlık yapmaya ve sevgili değiştirmeye eğilimlidir.Ejderha kadını için güç ve gövde gösterisi önem taşıdığından, bu ihtiyaçlarını tatmin edebilecek bir erkekle hayatını birleştirmeyi tercih eder. Hayat standardını yüksek tutmak, lüksten vazgeçememek, kendini her şeye değer bulmak tipik Ejderha kadını özellikleri arasındadır.Ejderha erkeği, hayatına yapılabilecek müdahalelerden hiç hoşlanmaz. Dolayısıyla kendisini olduğu gibi kabul edecek, zaaflarına engel olamayacak, kendinden daha pasif ama fiziğiyle dikkat çekici kadınları tercih eder.Gücün her şey olduğuna inandığı için, meslek yaşamında da hedeflediği noktaya ulaşıncaya kadar elinden geleni yapar. Bol para ve lüks yaşama da düşkün olan Ejderha erkeğinin takdire oldukça ihtiyacı vardır. Önde olmak, fark edilmek için mümkün olan her fırsatı değerlendirir.

Önerilen İçerik  İkizler Burcu İle Yay Burcunun Uyumu

 

 

 

Ejderha Burcunun Elementlerine Göre Karakter Yapıları ;

 

 

Odun Ejderhası (1904-1964-2024)

 

Yaratıcılığı, devrimciliği ve parlaklığı özelliklerindendir. Odun ejderha burcuna idealleri yolunda gerekli anlayışı ve ayrıca iş hayatında işbirliği içerisinde olmasını sağlar. Bir çıkar ilişkisi söz konusuysa işbirliğine açık olur. Ejderha burçları arasında en az hırslı olanıdır.  Diğer ejderha burçlarına göre daha makuldür. Olayların nedenlerini ve etkilerini anlamaya saatlerini ayırabilir. Gururludur. Kendisine olumsuz bir şey söylendiğinde duygularını açıkça belirtir.

 

Ateş Ejderhası (1916-1976)

 

Her an patlamaya hazırdır. Lider olma şartlarına sahiptir. Hürmetle davranılması gerekmektedir. Diktatördür; fakat tarafsızdır. En belirgin özelliği sabırsız ve abartılı olmasıdır. Rekabet edecek bir durum olmasa bile sürekli kişilerle mücadele eder. Olmadık şeyler peşinde koşar. Etrafındaki insanlara kendi coşkusunu yansıtabilir. Ancak sert ve saldırgan üslubuna dikkat etmelidir. Fevri fikirlere dayalı kararlar almamalıdır. Mütevazi şekilde iletişim kurmayı öğrenmelidir.

 

Toprak Ejderhası (1928-1988)

 

Ejderha burçları arasında en sosyal olanıdır. Çevreyi ve etrafındaki insanları kontrol etmeyi çok sever. Doğuştan getirdiği gücün yanı sıra toprak ejderhaya gerçekçilik ve dayanışma özelliği verir. Sorunları çözmede kabiliyetli ve soğukkanlıdır. İnisiyatif alırken ihtiyatla, cesaretle ve sabırla hareket eder. Gururu incindiğinde bu özelliklerini bir tarafa bırakabilir.

 

Metal Ejderhası (1940-2000)

 

Metal etkisi ejderha burcuna yorulmaksızın mücadele etmesini sağlar. Tüm ejderha burçları gibi abartılıdır ve esnek olmayan bir yapıya sahiptir. Davranışlarının sonucunu düşünmeden vermiş olduğu kararlar için savaşır. Diğer kişiler ya onun peşinden gelmelidir ya da karşısında olmalıdır. Güçlü karizmasına rağmen, ahlaki ve dini inançlarda fanatizme düşebilir.

 

Su Ejderhası (1892-1952-2012)

 

Farklı durumları görmede ve analiz etmede büyük bilgeliğe sahiptir. Hiç bir ejderha burcunun kabul etmeyeceği reddedilme ve yenilgi gibi durumları anlayışla karşılamada esnek bir yapıya sahiptir. Diğer ejderha burçlarının aksine, en az bencil inatçı olandır. Başkalarının alkışlayacağı şeyleri göstermeyi sevmez. Fikirlerini kabul ettirmede ve anlaşmada içgüdüsel bir kabiliyeti vardır. Hırsına dikkat etmezse her şeyini kaybedebilir.

Önerilen İçerik  İkizler Burcu Kadınlarının Genel Özellikleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.