Vakumlu Poşet Hava Kaçırıyor Ne Yapmalıyım?

Vakumlu Poşet Hava Kaçırıyor Ne Yapmalıyım?

Vakumlu poşet hava kaçırıyor ne yapmalıyım sorusuna yanıt bulduktan sonra bu poşetleri daha fazla eşya saklamak için kullanabilirsiniz. Kullandığınız vakumlu poşetlerin hava kaçırması içerisinde yer alan eşya ve her türlü malzemenin ömrünün kısalmasına ve kalitesinin düşmesine neden olur. Kullanımda birtakım durumlara önem vererek bu poşetlerde oluşacak hava kaçağını tespit edebilir ve bu duruma karşı önlem alabilirsiniz.

Vakumlu ürünler günümüzün en popülerleri arasında yer alır. Bir şey saklama söz konusu olduğunda akla ilk gelen ürünlerden birisi vakumlu poşetlerdir. Vakumlu poşetlerin kullanım amacındaki yegâne sebep bu sayede büyük ölçülü birçok eşyanın oldukça küçük kalıplar halini alabilmesidir. Bu durum özellikle evlerde ciddi oranda yer tasarrufu sağlar. Ancak vakumlu poşetler hava kaçırdıklarında kullanım amaçlarından saparlar. Hava alması ile şişen poşetler yer tasarrufu özelliklerini kaybeder ve normal bir saklama poşeti şekline bürünürler. Vakumlu poşet hava kaçırıyor ne yapmalıyım sorusuna yanıt bulduktan sonra bu ürünler ile evinizde daha fazla malzemeyi saklamak isteyebilirsiniz.

Vakumlu Poşet Hava Kaçırmadan Nasıl Kapatılır?

Vakumlu poşetler çift hava gözeneklerine sahiptir. Yani poşetlerin üst kısımlarında içerisini kullanabilmeniz amacı ile bir fermuarlı alan bulunur. Bu alam sayesinde poşet içerisinde istenilen ürünü kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. Yerleştirme işlemi bittikten sonra bu bölümü dikkatli bir şekilde kapatmanız gerekir. Dilerseniz bundan sonra içerideki havayı almadan da bu poşetlerde eşya muhafaza işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Vakumlu poşetleri kullanım amacına uygun olarak kullanabilmeniz için poşetin genelde alt kısmında yer alan vakum aparatını kullanmanız gerekir. Bu aparat bir kapak yardımı ile kullanımda kolaylık sağlar.
 • Poşet üzerinde bulunan kapağı açtıktan sonra elektrikli süpürge yardımı ile poşet içerisindeki havayı alabilirsiniz.
 • İçerideki havayı komple alabilmeniz için yerleştirme aşamasında ürünün düzgün durmasından emin olmalısınız. Aksi taktirde vakumlama işlemi zorluk çıkartabilir. Örneğin giysi için kullanacağınız durumlarda giysileri düzenli bir şekilde üst üste yerleştirirseniz vakum performansı son derce yüksek olacaktır.
 • Havayı dışarı boşaltma işlemi sonrasında zaman kaybetmeden kapağı kapatmalısınız. Oyalanmadan yapacağınız bu işlem sonrasında poşetin tekrar hava almadan kapatılmasını sağlayabilirsiniz.
Önerilen İçerik  Lotus Çiçeği Bakımı

Vakumlu Poşet Nasıl Kullanılır?

Vakumlu poşetler uzun ömürlü kullanım için özenle üretilen ürünler arasında yer alır. Bu poşetlerin içinde her türlü malzemeyi dilediğiniz süre kadar saklayabilirsiniz.

Vakumlu poşet hava kaçırıyor ne yapmalıyım sorusuna yanıt bulduktan sonra dilerseniz satın aldığınız poşetlerin ön yüzeylerinde yer alan kullanım şartları ve koşulları kısmını gözden geçirebilir ve bu ürünleri nasıl kullanacağınıza dair detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Vakumlu Poşet Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vakumlu poşetleri kullanım sırasında pişmanlık yaşamamak için dikkatli olmak gerekir. İlk defa vakumlu poşet kullanacaksanız;

 • Poşetin ağız kısmında bulunan açma kapatma yeri ile içerideki ürünün arasında en az 10 cm boşluk kalmasına dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde açıp kapatma sırasında sorun yaşayabilir ve içerisindeki malzeme veya ürünün zarar görmesine neden olabilirsiniz.
 • Vakumlu poşeti açıp kapatırken ağız kısmında bulunan makası kullanmalısınız. Zorlama gibi yöntemler ile açmayı denerseniz vakum mekanizması zarar görebilir.
 • Vakumlu poşeti açıp kapatırken ağız kısmında bulunan makası açılır ve kapanır yönde hareket ettirmeniz önemlidir. Zorlayıcı hareketler mekanizmanın bozulmasına neden olabilir.
 • Vakumlu poşet içerisine ürün yerleştirdikten sonra ürünün fermuar kısmına temas etmemesi gerekir. Aksi taktirde fermuar arasına sıkışan parçalar fermuar düzeneğinin bozulmasına neden olacaktır.
 • Vakumlu poşetler kapalı kalan havanın mükemmel bir şekilde dışarı çekilmesini sağlar. Bu işlemi mümkünse süpürge yardımı ile yapmalısınız.
 • Vakum poşetler içerideki havanın maksimum derece dışarıya atılmasını sağlar. Ancak bu aşamadan sonra vakumlu poşeti kullanırken katlamamalı ve olabildiğince düz zeminlerde saklamalısınız. Aksi taktirde poşetin yapısı zarar görebilir veya yırtılabilir.
 • Vakumlu havanın içerisindeki havayı boşaltmak için üst kısmından açabilir ya da vakum mekanizmasını kullanarak havanın boşaltılmasını sağlayabilirsiniz.

Vakumlu Poşet Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Vakumlu poşetler özellikle son yıllarda hemen her evde yer alan ürünler arasındadır. Eğer uzun ömürlü bir kullanım arzu ediyorsanız bu durumda piyasada satışa sunulan vakumlu poşetleri incelemeli ve kaliteli ürünler arasından tercih yapmalısınız. Şayet uygun fiyatlı diye tercih ettiğiniz poşetler istediğiniz performansı vermeyebilir. Bunun yanında ürün kısa süre içerisinde zarar görerek kullanılamayacak hale de gelebilir. Farklı marka ve modelleri gizden geçirdikten sonra bütçenize uyan kaliteli vakumlu poşetleri satın alabilirsiniz.

Önerilen İçerik  Kabak Tatlısı Tarifi

Vakumlu Poşet Hava Kaçırıyor Ne Yapmalıyım? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Pırasa Kaç Dakikada Pişer ? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1378
Kategori:
HaberYemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.