Erkekler Reglden Tiksinir Mi?

Erkekler Reglden Tiksinir Mi?

Erkekler reglden tiksinir mi ve regl döneminde ilişki olur mu gibi sorular her dönemde merak edilen konular arasındadır. Kadınların doğası ergenlik dönemi itibari ile her ay düzenli olarak vücutta regl olarak adlandırılan bir döngü ortaya çıkar. Bu döngü kadınlarda menopoz dönemine kadar devam eder. Sadece hamilelik döneminde regl olmayan kadınlar bu dönem haricinde her ay regl olur. Bu açıdan bakıldığında kadınların en merak ettiği konulardan birisi de erkekler reglden tiksinir mi sorusudur.

Regl dönemine ait en fazla merak edilen konu şüphesiz erkeklerin bu dönem hakkında neler düşündüğüdür. Kadınlar için özel ve son derece hassas olan bu durumun erkeklerde nasıl bir düşünce yarattığı her zaman merak edilir. Bu konudaki düşünceler genel anlamda erkekten erkeğe değişir.

Erkekler Regl Döneminden Neden Tiksinir?

Regl döneminde kadın vücudunda meydana gelen değişiklikler erkeklerde cinsel ilişkiye engel olabilir. Öyle ki bu dönemde kadın vücudundan atılan kan, ilişki sırasında istenmeyen birçok soruna yol açabilir. İlişki sırasında açığa çıkan kandan tiksinen erkekler bu dönemde ilişkiye girmekten uzak durur. Ancak bu durumdan rahatsız olmayan erkekler tiksinme olmadan ilişkiye girebilir.

Regl döneminde erkekleri adetten tiksindiren en temel durum kanın o an ortaya çıkan ağır ve pis kokusudur. Kokudan rahatsızlık duyan erkekler bu dönemde ilişkiye girmeyi reddeder. Kokuya karşı hassasiyeti olmayan veya tiksinmeyen erkekler için ilişkiye gir konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur.

Regl Döneminde Cinsel İlişkiye Girilir Mi?

Adet döneminde ilişkiye girilip girilmeyeceği konusunda çok farklı düşünceler ortaya atılabilir. Şöyle ki bu dönem kadın için en özel dönemdir. Vücutta birçok farklı değişimin yaşandığı bu dönem birçok kadın için problemli olabilir. Ancak bunun haricinde regl döneminin her kadın üzerindeki etkisi de birbirinden farklıdır.

Önerilen İçerik  Göğüs Büyütücü Kremler İşe Yarıyor Mu?

Adet döneminde ilişkiye girmenin bilinen herhangi bir sakıncası yoktur. Bu karar çiftler tarafından verilir. Bazı kadınlar regl döneminde cinsel ilişkiden uzak dururken, bazı kadınlar bu dönemde ilişkiye girmekten rahatsızlık duymaz.

Regl Döneminde Erkekler Ne Yapmalı?

Regl dönemi birçok kadında stresli geçer. Bu durumunu temel nedeni kadın vücudunda hormonlara bağlı olarak meydana gelen değişimdir. Hormonal dengenin değişmesine bağlı olarak vücut tepki gösterir. Genelde duygusal anlamda olsa da fiziksel anlamda da kadınların bu döneminde vücutlarında değişiklik meydana geldiği gözlemlenir.

Duygusal anlamda ilişkisi bulunan erkekler bu dönemde kadınlara nasıl davranılması gerektiğini merak eder. Bu sayede bu hassas dönemi en sağlıklı şekilde geçirmek mümkün olur. Kadınların ruh halinin öne çıktığı bu dönemde erkeklerden beklenen davranışlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Bu dönemde kadınlar daha çok ilgi bekler. Cinsel anlamda birliktelik olmasa bile kadına ilgi gösterilmesi sevilmesi okşanması kadın duygularını iyileştirmek açısından önemlidir.
  • Bu dönemde kadınların yeme alışkanlıkları değişir. Daha fazla yeme iteği meydana gelir ve bu durumun doğal karşılanması gerekir. Erkeklerin bu dönemde kadınlara çok yediğini ima edecek herhangi bir söz kullanmaması tavsiye edilir.
  • Regl döneminde kadın ile iletişimi artırmak kadına iyi gelecektir. Bu dönemde erkek kendi içine çekilip uzak durmak yerine, kadın ile daha çok iletişime geçmeli ve onunla daha sıkı bağ kurmaya çalışmalıdır.
  • Regl dönemi vücutta şişkinliklerin meydana geldiği bir dönemdir. Bu nedenle kadınlar bu dönemde normalin aksine bol kıyafetler giymeyi tercih edebilir. Regl döneminde erkeklerin kadınların kıyafetleri ile ilgili yorumlarda bulunması önerilmez. Bunun yerine giyilen her kıyafet hakkında güzel yorumlar yapılmalıdır.
  • Regl olduğunun sürekli kadına hatırlatılması yanlıştır. Bazı kadınlarda bu dönem çok stresli geçer. Her fırsatta kadına regl olduğunu ve bütün sorunların bundan kaynaklandığını söyleyen bir erkek bir süre sonrasında istemediği yanıtlar alabilir. Bunun yerine kadına regl olduğunu hissettirmeyecek şekilde yaklaşmak daha doğru olacaktır.
Önerilen İçerik  Yürürken Beyinden Çıt Çıt Ses Gelmesi

Regl Döneminde İlişkiye Girilir Mi?

Erkekler reglden tiksinir mi konusunda yapılan bir diğer araştırma da bu döneme dair bilinmesi gereken önemli konuların neler olduğudur. Bu dönemde kadınların ilgiye ihtiyaç duyduğu unutulmamalıdır. Karşı cins ile sıkı iletişim kurmanın önemli yollarından birisi de çiftlerin birbirini anlamasıdır. Bu anlamda erkeğin bu dönemde anlayışlı olması ve kadın istemediği sürece cinsel ilişki talep etmemesi de önemli bir konudur. Çiftler arasında karşılıklı rıza olması durumunda regl döneminde cinsel ilişkiye girilmesinde herhangi bir sakınca yoktur.

Erkekler Reglden Tiksinir Mi? Makalemizin sonuna geldik, Bu tarz makaleler tamamen sizin tarafınızdan bizlere sorduğunuz sorulardır. Sizinde merak ettiğinizde sorular var ise yorumlar kısmında veya iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Diğer en çok merak edilen soru ise Thinx Regl Külot Nedir? Yararları ve Zararları Nedir? makalemizi incelemeyi unutmayınız.

Beğeni:
0 0
Görüntülenme:
1223
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.